Hradec Králové Benzina Koutníkova 605- Králíky – 79 km

Jedna z relativně kratších etap expedice. Po kávě, natankování (a také možných nutných opravách neboť z kušenosti  říkají, že pokud nějaká závada bude dojde k ní zpravidla ihned v první etapě. Pak 79 kiláčků do Králík. Předpokládám, že celou trasu urazíme za dvě hodinky tak, abychom v půl dvanácté dorazili k městskému úřadu v Králíkách. Kratičkou pauzu plánujeme ve Vamberku pravděpodobně nezbytný výdej a příjem tekutin.  V každém případě bychom do cíle chtěli dorazit v půl jedné nejpozději. Nedá se vyloučit čas dojezdu, jak se lidově říká plus mínus autobus. Od toho máme sebou  GPS aby jste mohli sledovat naši aktuální polohu. O každém neplánovaném zastavení či opravě budete  ihned informováni na našich stránkách.

Hradec Králové 10.30 hod
Blešno 10.40 hod.
Třebechovice pod Orebem 10.50 hod.
Týniště nad Orlicí 11.55 hod.
Kostelec nad Orlicí 11.10 hod.
Doudleby nad Orlicí 11.15 hod
Vamberk  -zastávka benzina HDB 11.30 hod.
Rybná nad Zdobnicí 11.40 hod.
Helvíkovice 11.45 hod.
Žamberk 11.50 hod.
Líšnice 12.05 hod.
Pastviny 12.15 hod.
Mladkov 12.20 hod.
Lichkov 12.20 hod.
Králíky 12.30 hod.

 

Příjezd do obce plánujeme na náměstí Foto použito z oficiálních stránem města.

V králíkách rychlý oběd a hlavně návštěva Vojenského muzea Králíky: http://www.armyfort.com/

Ilustrační foto použito ze stránek:

http://www.armyfort.com/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=40&stromhlmenu=40

 

Už se těšíme na vojenskou techniku a určitě bude nějaké společné foto, které jak jen to půjde umístníme na naše stránky. A´t se máte na co těšit.

Ještě jedna důležitá věc, trasu jsme vybírali za využití nejmodernější techniky, ale tvrdošíjně pojedeme podle papírové mapy, nic jiného totiž v době, kdy se naše motocykly vyráběli nebylo. Navíc jedeme za každého počasí. Přesto nejmodernější techniku budeme cestou využívat, ale jen k tomu, aby jste všichni co naši expedici budete online sledovat měli co nejaktuálnější údaje. Budeme využívat GPS aplikaci chytrého telefonu, ale pouze k tomu, aby jste na mapě na stránkách: http://www.letemsvetemveteranem.cz měli možnost sledovat naši aktuální polohu. Ale nebudeme ji používat k naší orientaci. Takže pokud zakufrujeme, budete to vidět.

Této služby budou moci využít i naši příznivci  fandové, kteří nás budou chtít alespoň část cesty doprovodit, nebo jen zamávat.  Kdykoliv budou vidět, kde se právě nalézáme.

Samozřejmě uvítáme zástupy mávajících na trase, a pokud by nás někdo na historickém vozidle alespoň na části trasy chtěl doprovodit, budeme rádi. U jednotlivců na trase nezastavujeme, ale všem máváme. Kdo by se chtěl alespoň na část trati přidat může kdekoliv (nejlépe nás předem před startem kontaktovat na email: s.kucera@veteran-aukce.cz, nebo formou sms na tel. (+420) 724-161-521 heslem Expedice 2017, ozvu se sám.

Zanechte odpověď

Please enter your comment!
Please enter your name here