Plánování trasy

Když jsme tuto expedici vymýšleli, všem nám bylo jasné, že se nedá uskutečnit o běžném víkendu a že na ni budeme muset obětovat i několik dní z dovolené (do toho nepočítám čas na přípravu a raději se nebudu dopodrobna rozepisovat, kolik času zabrala příprava, co kdyby si to přečetly naše drahé polovičky). A když dovolená, tak se nesmí jednat o maraton, ale o pohodovou klidnou jízdu se zastávkami, kávičkou a nějakou kulturní vložkou cestou. Proto jsme se vrhli na mapy a začalo plánování. Byly dvě varianty jižní cestou a severní cestou. Jižní varianta nabízela Slavkov a další možnosti, ale nakonec zvítězila severní varianta a návštěva Vojenského muzea Králíky http://www.armyfort.com/ a technického muzea TATRA v Kopřivnicích https://www.tatramuseum.cz/. Rozhodli jsme se celou trasu do Povážské Bystrice (cca 450 km) uskutečnit ve dvou dnech. Protože máme zkušenosti s účastí na veteránských závodech, kam jezdíme zpravidla po vlastní ose, rozhodli jsme se trasu rozdělit tak, abychom první den urazili kilometrů více a druhý den méně tak, abychom do cíle dorazili odpočinutí a byli připraveni sklízet ovace nadšených diváků, kteří nás budou v cíli netrpělivě vyhlížet.

Na řadu přišlo i hledání kempu, kde bychom mohli hlavu složit, volba padla na Camp Sport v Rožnově pod Radhoštěm, slušné vybavení, bufet, teplá voda, ale především pokrytí WIFI  v celém areálu abychom mohli posílat fota a informace z trasy. Recenze campu slušné, nářky některých  návštěvníků na retro styl v nás, především díky věkovému průměru většiny účastníků spíše budí pozitivní naděje. Ale to je ještě daleko.

Nejprve start v 7.oo hod z Nového Boru a vyrážíme po trase:

 

Nový Bor 7.00hod
Sloup v Čechách
Svojkov
Mimoň 7.25 hod
Ralsko
Mnichovo Hradiště 8.00 hod
Boseň
Kněžmost
Přepeře
Sobotka 8.20 hod
Jičín  Benzínová stanice MOL (cca 76 km) pauza na cigárko a kávu –  stojíme 8.40 hod.
Pokračujeme dále:
Úlibice
Ostroměř 9.30 hod
Hořice – koupíme si trubičky
Milovice u Hořic
Hradec Králové Benzínová stanice ul. Koutníkova – tankujeme, cigárko
(jen někteří z nás) kávička všichni 10.30 hod.

 

Samozřejmě uvítáme zástupy mávajících na trase, a pokud by nás někdo na historickém vozidle alespoň na části trasy chtěl doprovodit, budeme rádi. U jednotlivců na trase nezastavujeme, ale všem máváme. Kdo by se chtěl alespoň na část trati přidat může kdekoliv (nejlépe nás předem před startem kontaktovat na email: s.kucera@veteran-aukce.cz, nebo formou sms na tel. (+420) 724-161-521 heslem Expedice 2017, ozvu se sám.

 

Zanechte odpověď

Please enter your comment!
Please enter your name here